toplevne tepelna čerpadla
tepelné čerpadlo neorefujitsu  

 
Beztlaké solární kolektory

•  Solární systém s plochými kolektory
•  Systém s přímým ohřevem vody
•  Systém bez dalších komponentů
•  Bezúdržbový systém
•  Integrace do existujících topných systémů

•  Rychlá instalace na všechny typy střech
 

Solární systém Solaris


Rotex Solaris je kompaktní „drain-back“ solární systém s vysokou účinností díky přímému ohřevu vody v kolektorech z tepelného beztlakého zásobníku HybridCube® a Sanicube. Veškeré prvky solárního systému včetně regulace jsou kompaktně osazeny na teplovodním zásobníku. Velmi jednoduchou montáž bez nutnosti instalace každého prvku zvlášť, ocení všechny montážní společnosti. Navíc odpadá pracné plnění systému nemrznoucí kapalinou, montáž expanzních nádob solárního systému i zásobníku.

  O Technologii

 

Systém Solaris


Využití solárních systémů představuje podstatný přínos k ochraně životního prostředí a také dlouhodobé finanční úspory. S ROTEX Solaris využíváte bezplatnou energii ze slunce pro vytápění a ohřev vody. ROTEX Solaris používá koncepci zásobníku, která se zásadně liší od normálních systémů. Voda v zásobníku se přivádí přímo ke slunečním kolektorům bez tepelného výměníku, je zde ohřívána a pak vrstveně uložena zpět v zásobníku. Teplo není uloženo v pitné vodě, jako je tomu normálně, ale v oddělené beztlaké vodě v zásobníku. To podstatně zvyšuje účinnost solárních kolektorů a celkové využití instalace. Vzhledem k tomu, že systém není přetlakový, nejsou zapotřebí jinak nutné komponenty, jako je expanzní nádoba, přetlakový ventil a tepelný výměník. To nejen že šetří peníze při nákupu a instalaci, ale také za provozu šetří cennou energii.
 
 

Funkce systému


ROTEX Solaris je řízen regulací. Při dostatečné intenzitě záření sepne regulace čerpadlovou jednotku, která vytlačí vodu ze zásobníku do kolektorů. Tady voda přebírá tepelnou energii slunečního záření a vrací se přímo do zásobníku. Po nabití zásobníku na požadovanou teplotu regulace vypne čerpadlovou jednotku a voda z kolektorů zteče zpátky do zásobníku. Podmínkou instalace je klesající sklon solárního potrubí směrem k zásobníku. Ohřev teplé vody je vyřešen s ohledem na maximální hygienu průtokovým způsobem přes nerezový výměník. Přes nerezový výměník se zázásobník nabíjí dalšími zdroji. Poslední výměník pak slouží k předehřevu zpátečky topné vody jako podpora vytápění.

 
 

Solární zásobník


Zásobník ROTEX Sanicube Solaris je dvouplášťové konstrukce vyrobené z plastu. Prostor mezi vnitřní a vnější nádrží je vyplněný expandovanou pěnou s extrémně vysokou tepelně izolační schopností. Uvnitř jsou v závislosti na verzi dva až čtyři tepelné výměníky vyrobené z nerezové oceli. 500 litrová nádrž se jednorázově naplní vodou z vodovodu bez přísad. Sanicube / Hybridcube Solaris je rozdělený na dvě hlavní části: horní trvale teplou část – zónu aktivní vody a spodní, chladnější část –solární zónu.
 
  toplevne tepelné čerpadlo fujitsu neore   toplevne tepelné čerpadlo fujitsu neore   jontherm tepelné čerpadlo fujitsu neore        

Provozní výhody

jon therm tepelna cerpadla   jon therm tepelna cerpadla   jon therm tepelna cerpadla   jon therm tepelna cerpadla

Bezplatná energie


V ideálním případě je až 80 % solární energie možno přeměnit na využitelné teplo. Extrémně vysoká tepelná účinnost plochých kolektorů ROTEX Solaris v kombinaci s rychlou přímou akumulací zachyceného tepla v zásobní nádrži ROTEX Sanicube Solaris a Hybridcube zajišťuje vysokou využitelnost energie při relativně krátkých obdobích slunečního svitu.
 
 

Variabilita montáže


Vzhledem k tomu, že každá budova je jiná, existují různé způsoby montáže plochých kolektorů ROTEX na střechu. Kolektory mohou být namontované na tašky (na střechu), zamontované do střechy nebo namontované na speciální rámy na plochou střechu. Tři různé rozměry kolektorů umožňují flexibilní přizpůsobení podmínkám na střeše.
 
 

Princip Just-in-Time


Kolektory Solaris jsou naplněny jen při dostatečné dodávce slunečního tepla a když je systém schopen toto teplo přijímat. V takovém případě se krátce zapnou obě čerpadla v řídící a čerpací jednotce (RPS 3) a naplní kolektory vodou ze zásobníku. Po naplnění, které trvá méně než jednu minutu se jedno čerpadlo vypne a druhé zajišťuje cirkulaci vody.
 
 

Ochrana proti legionele


Konstrukce ROTEX Sanicube a Hybridcube zajišťuje optimální základní hygienické vlastnosti pitné vody, neboť ohřívaná voda je vedena a ohřívána v tepelném výměníku z vlnovcových nerezových trubek. Voda, která první přichází, také první odchází (princip první dovnitř – první ven).
 

Ceníky    Katalogy  
© 2013, Ivo Meduna Novinky    |   O nas    |    Pro nové klienty    |    Reference   |    Kariera    |    Kontakty